UNTITLED

Just call it Untitled, said El Lissitzky

Každý rok při vinobraní máme ve vinařství jeden tank, do kterého jdou různý drobný přebytky našich vín, který se nevejdou do sudu, nebo na ně nemáme vhodnou vlastní nádobu. Nic se nesmí vyhodit, je potřeba hospodařit správně - zvlášť když máš skvělou surovinu, která tě stála spoustu práce. Tak se to u nás na dědině dělalo odjakživa, jen se o tom teď hodně mluví (hashtag zerowaste). Necháš pracovat a na konci sklizně je z toho pak Nestarec Ultimate Vintage víno, o které jsme se původně dělili jen mezi sebou. Ale loni se obzvlášť povedlo a letos pro limitky jako když najdeš, tak šup s tím do magnumky a ven ze Šató...

Jméno byl trochu oříšek - pracovní název Patchwork nám už zabral jistý Tissot z Jury, další verze nebyly úplně to pravé... Ale pak zasáhl deus ex machina v benátské sbírce Peggy Guggenheim (doporučuju navštívit mimochodem, skvělé místo) a bylo. Kde bychom byli bez umění.

Etiketa je fotografie českého multimediálního umělce Radka Brousila - jeho autoportrét, původně pořízený pro výstavu Red Naomi, věnované tématu špatného hospodaření s vodou, kterým se Radek dlouhodobě zabývá: Víno je částečně z vody, naše tělo je voda... A přitom s ní zacházíme tak nesmyslně, ať už se bavíme o balené vodě nebo produkci řezaných květin v Africe, kterou komentovala tahle fotka. Vybrali jsme ji ale hlavně kvůli pozitivnímu poselství - napít se Untitled bylo jako osvěžující sprcha.

Dostali jste žízeň? Limitka právě teď k zakoupení přímo tady v e-shopu.

Ke stažení:

Archiv

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku