Senza

Top of the Pops

Momentální nápad při sklizni 2020, stejně jako o rok dříve Bumča. Je to pro nás vlastně dost příznačné. Ochutnáváš hrozny, máš nějakou představivost, je to dílo okamžiku. Kdybych to plánoval nějak extra dopředu a složitě promýšlel, tak to nevznikne. Druhý moment, pro vznik Senzy neméně podstatný, je moje obsese nakupovat při každé návštěvě Itálie Lambrusko. Opravdu, i na benzínkách. Víc než chuť některých těchto vín mě na tom přitahuje ta myšlenka: červený+aromatický+bublinkatý. Vlastně jsem asi podvědomě nosil v hlavě, že jednou něco takovýho udělám… ale tak po našem, jako obvykle.

Máš hrozny Cabernetů Franc a Sauvignon, kvasíš je karbonicky, vylisuješ dřív než je finále, a pak dodáš mošt z Muškátu a Pálavy. Ale jen zlehka, protože i samotný carbo cabfrank umí zamotat hlavu. No a Pálava tam být musí, protože dodává lokální aspekt, který je pro nás vždycky důležitý. Při dokvášení zavřeno do láhve. Mírné perlení a vibrace: zachovány, odebráno / přidáno: nic. Dělat červený s bublinkami je celkem těžká disciplína, protože taniny atd., ale doufám, že si společně se mnou řeknete, že tadytyto moje jsou Senza.

Jméno vzniklo právě z té italské fixace, nejen na Lambrusko, ale taky na italodisko a celou osmdesátkovou estetiku s ním spojenou, jak ukazuje i etiketa. (Která nakonec taky trochu připomíná mou devadesátkovou fixaci na Odpadlíka, Lorenzo Lamas ftw!) V italštině senza znamená “bez”, což je jednak konstatování skutečnosti, že víno nedostalo při výrobě žádný makeup ani aditiva, jednak náznak jeho bezstarostně letního charakteru; pije se to fakt samo.

Ciao ragazzi.

Grafička Klára Zápotocká ze studia Breisky všechno toto dokonale vystihla skvělou "trashy Malibu" etiketou (interně s láskou nazývanou "ručník divného pána na lehátku vedle na pláži v Bibione"). A abychom končinu věcí, které jsou tak špatné, až je nelze nemilovat, prozkoumali úplně do všech koutů, posíláme vám k Senze i speciální italo-vibe playlist. Pět+ hodin eklektických guilty pleasures v rytmu italodiska i jeho ideových souputníků, designováno na míru letních večerů strávených ve společnosti ledově vychlazených červených bublin, nesmrtelných hitovek a konverzací o všem a ničem s těmi, co máte nejradši. Senza worries, senza make-up, senza solfiti agguinti.

Kde to sehnat? Zeptejte se mých distributorů, nebo si pořiďte tuto speciální šumivou sadu.

Ke stažení:

Archiv

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku