It's not that red

I wish this would be your colour

Neplánovaný field blend - aneb když chceš vysadit frankovku, dojdou ti sazenice někde z Východu a místo 100% francovky je jí tam jenom 40% a zbytek je vlašák, Fetească regală a bílé stolní odrůdy. True story kusu naší vinice Slovenské, který jsme takhle osázeli v roce 2003. Sbíráno dohromady, prokvašeno dohromady, 3 týdny v otevřené kádi na slupce i třapinách, tj. na naše poměry dost dlouho. Na začátku se pošlapalo, pak už s tím nic moc neprovádíme. Možná pro to nemáme disciplínu, možná to pro nás není důležité, možná na to není čas. Možná se tato určitá "nepreciznost" promítá do našich vín. Vím jedno, extrémně nás baví tady ty věci, kde spolu kvasí bílé a červené. (Jako pejsek a kočička, když dělali dort. Hešteg co-ferment.) V takovým případě si ještě víc uvědomíte, že odrůda není důležitá, nehledáte v tom něco co znáte, nesnažíte se to k ničemu připodobnit. Začínáte od nuly. Jen vy a víno. Bez ovlivnění, bez předsudků. Což je mimochodem taky hlavní důvod, proč jsem přestal uvádět odrůdovou skladbu na všech svých etiketách, ať si k tomu každý najde cestu sám.

Přiléhavý název dodali Einstürzende Neubauten, resp. jejich neodolatelně temný kousek Sabrina, a etiketu šikovná typografka Petra Dočekalová - fascinuje mě, jak písmo dokáže ovlivnit pocit, jaký z dané věci máte/můžete mít. A Petra to skvěle trefila:

Vytvořit lettering na etiketu pro víno, které zatím nikdy nikdo neochutnal, je výzva, která se neodmítá! Chtěla jsem podtrhnout Milanovo průkopnictví, intuici a vášeň pro víno, tedy vlastnosti, díky kterým dokáže překonávat dosud zažité představy - proto ten energický a rychlý rukopis, jako když se snažíte zachytit první dojmy, o které nechcete přijít a rádi byste si je zapamatovali co nejdéle. Psáno ručně v poměru 1:1 inkoustovým plnícím perem a červeným fixem.

Dostali jste žízeň? Limitka právě teď k zakoupení přímo tady v e-shopu.

Ke stažení:

Archiv

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku