Melancholia

Silence is sexy

Čím dál tím víc mě baví jednoduchost, klid a soustředění se na podstatu místo šumu a hlasitých věcí, které křičí o vaši pozornost. A toto víno je toho skvělým příkladem.

Ne že bych o něj usiloval, jako spousta jiných dobrých věcí se nám prostě stalo – je to 100% Neuburg, můj miláček, z naší zásadní vinice Slovenské. Konkrétně ze středu svahu, kde je nejmenší vrstva humózní ornice a zároveň i vyšší podíl vápna v půdě.

Pošlapané hrozny, lisováno následující den, pak ve velkém sudu na kvasnicích až do jara 2022. Tyto hrozny normálně používáme pro TRBLMKR spolu s těmi z ostatních částí trati, ale v roce 2019 se tento kus při vývoji ukazoval tak výrazně jiný, že jsem se ho nakonec rozhodl nalahvovat jako samostatné víno, protože si to opravdu zaslouží. Je tak.. jemné!

Žádný řev, mluvení zcela potichu a soustředěně, instrospekce. Jako mluvit s někým, koho rádi posloucháte, protože vám její/jeho myšlenky vždycky nabídnou novou perspektivu. Baví mě k tomu vínu jenom čichat, hledat, hloubat. Je klidné až zádumčivé. Vyžaduje pozornost a zkoumání, mlčení, fokus.

Proto Melancholia (pro mě pozitivně zabarvený pocit – ale je mi jasné, že v japonštině existuje ještě mnohem přesnější termín pro stav mysli, který se mi s tímto vínem pojí .) Proto claim Silence is sexy, inspirovaný mými oblíbenými Einsturzende Neubauten a jejich stejnojmenným albem.

Ročník 2019 pro nás byl velmi příznivý. Byl vyrovnaný a některým vínům delší dobu trvalo než se usadí a dospějí. To je ten správný výraz, který hledám. Melancholia je dospělé víno. Zároveň je to výborné víno do gastronomie, s perfektní aciditou, která mu navíc dává spoustu síly do budoucna. Vzhledem k tomu, jak krásně umí dobrý Neuburg vyzrávat, se myslím můžeme těšit na vzrušující, dlouhou cestu. Speciálni víno, speciální label od mojí Miriš. Mám rád speciální edice.

Kde to sehnat? Zeptejte se mých distributorů.

Ke stažení:

Archiv

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku