Naše

Shaking makes you feel good

Fieldblend ze šató. Mladá vinice, které interně říkáme Firma, vysazená před pár roky vlastními silami. Vinice, ve které se pohybuju asi nejvíc, protože ju mám tady pod nosem. V podstatě první sběr a první víno odtud. Což je vždycky napínavý, jaký bude. Jsem rád, jak to dopadlo: bujný, živelný volnomyšlenkář. Často přísahám na staré vinice. Což pořád platí, ale… Naše je víno, které je ve finále důležitější víc, než jsem si myslel. I proto ten název. (Který, jak jste asi uhodli, původně vznikl trochu v narážce na Moje. A etiketa je zas narážka na ceduli začátku a konce obce, která stojí doslova 3 kroky od vjezdu do vinařství.)

Naše je opravdu Naše, odráží nás, připomíná nám, kdo jsme. Pocta nám, našemu místu a lidem. Je to odkaz naší společné práce – mojí nejblížší i širší rodiny a spousty kolegů. Je to poděkování našim Bílovicím, půdě. Nestarec je totiž všechno toto. A končím se sentimentem, protože to víno přesně takový není. Je to oslava každodennosti, života a svobody.

Přiznávám, že mírné perlení nebyl úplně plán – víno pomalu kvasilo a myslím, že pořád ještě trochu jede doteď. Na začátku června 2022 jsem si tudíž řekl, proč toho nevyužít a nezavřít to do láhve, ať se fermentace dokončí pod korunkou. Ať se o část kouzla blahodárných kvasnic podělíme s těmi, co naše vína pijí rádi. A první ročník byl na světě.

Trošku funky divočina na nose. Hodně živá nervní kyselina, zároveň tě propleskne tříslo. Tomuto vínu sluší protřepaní s kalem před podáváním, jak k tomu vybízí i zadní etiketa.

Chcete, aby Naše bylo Vaše? Zeptejte se u mých distributorů.

Bubliny

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku