UMAMI

Uber Mega Aromatic Master of Indulgence. I just made that up.

Majestát bez koruny. Jistota. Objetí. Vzpruha a povzbuzení.

Achtele, Bilovice. Spraš. Tramín.

UMAMI vzniklo původně jako víno pro doprovázení asijské kuchyně, kterou s mou ženou tak milujeme a často vaříme. (Cherchez la faim!) Dříve cuvée, teď čistý Tramín – jedna z nejstarších odrůd vůbec a předek mnoha dalších, takže sud s ním vnímám ve sklepě vždycky jako takovou “královnu matku”.

Vinice Achtele ho umí “udělat” krásně vyváženě a ukázat jeho aromatickou i svěží stránku. Je to historická poloha tvořící přírodní amfiteátr, což přirozeně vede k menšímu proudění vzduchu a sklonu k botrytidě v níže položené části vinice, zatímco horní část zraje pomaleji. Tento kontrast se snažíme uchovat v samotném víně – výsledkem je nečekaná harmonie opulence a rázné kyseliny, která neustále vybízí k opakovanému zkoumání.

Kde to sehnat?  Zeptejte se mých distributorů, nebo si pořiďte naši White Label degustační sadu (s pár posledními kousky 2019) nebo novou zimní degustační sadu s čerstvě vylíhlým ročníkem 2021.

Ke stažení:

White Labels,“nejvyšší polička" vín Nestarec. Naše nejzajímavější mikrolokality, staré keře, často smíšená výsadba. A jejich unikátní energie, zachycená pomocí nejjemnějšího zacházení a několikaletého nerušeného zrání ve sklepě. Minimální manipulace, maximální genius loci.

Hledání elegance při vší naší nedokonalosti, purismus uvnitř i navenek, otisk místa i vší naší práce a know-how, za kterými si stojím. I proto ta jednoduchost a linka Nestarec – můj podpis na etiketě. Tak dlouho jsme z ní odebírali věci, které nejsou podstatné, až zbyl jen Nestarec a jméno cuvée. Protože dokonalost není, když už nemůžeš nic přidat, ale když už nemůžeš nic ubrat, jak se říká.

Nedělám machra a přiznávám, že jsem k tomu musel dospět - i moje cesta byla lemovaná zlatou ražbou a kudrlinkama jak na parte. Víno na kar, překřtil to tehdy jeden můj kamarád. Vzpomínám na to ale rád, je to součást mého vývoje. Jako Edith Piaf: ničeho nelituju.

White Labels

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku