TRBLMKR

Always be yourself, unless you can be a troublemaker. Then always be a troublemaker.

Moje zosobnění v lahvi. Klasika a symbol. Důvěra a naděje.

Neuburské & friends.

Slovenské, Žižkov. Spraš. Srdce našich vinic, místo, kde se rodí naše zásadní vína jako právě toto, místo, kde jsme jako rodina odvedli nejvíc práce.

Asi ne láska na první pohled, ale když si sednete, je to přátelství už na furt, takže po čase dokonce přestane být introvertní a rozmluví se. Postaveno na Neuburském – stará odrůda, která je teď na ústupu, protože má nízké výnosy a kompaktní hrozen, který ji dělá náchylnou na hnití. Ale já ji mám z mnoha důvodů rád. Skvěle se hodí na naši půdu a umí zrát, když se z původně neutrální mladosti postupně vyloupávají krásná terciární aromata pro ty, co si umí počkat.

Kde to sehnat?  Zeptejte se mých distributorů. Nebo si pořiďte naši White Label degustační sadu (s pár posledními kousky 2019) nebo novou zimní degustační sadu s čerstvě vylíhlým ročníkem 2021.

Ke stažení:

White Labels,“nejvyšší polička" vín Nestarec. Naše nejzajímavější mikrolokality, staré keře, často smíšená výsadba. A jejich unikátní energie, zachycená pomocí nejjemnějšího zacházení a několikaletého nerušeného zrání ve sklepě. Minimální manipulace, maximální genius loci.

Hledání elegance při vší naší nedokonalosti, purismus uvnitř i navenek, otisk místa i vší naší práce a know-how, za kterými si stojím. I proto ta jednoduchost a linka Nestarec – můj podpis na etiketě. Tak dlouho jsme z ní odebírali věci, které nejsou podstatné, až zbyl jen Nestarec a jméno cuvée. Protože dokonalost není, když už nemůžeš nic přidat, ale když už nemůžeš nic ubrat, jak se říká.

Nedělám machra a přiznávám, že jsem k tomu musel dospět - i moje cesta byla lemovaná zlatou ražbou a kudrlinkama jak na parte. Víno na kar, překřtil to tehdy jeden můj kamarád. Vzpomínám na to ale rád, je to součást mého vývoje. Jako Edith Piaf: ničeho nelituju.

White Labels

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku