Transcen­dent

A leap of faith towards the Existenz of florescence

Růžovka, ale ne tak docela. Fieldblend, původně založený na Regentu (stopa mého otce a devadesátek, kdy byla tahle německá PiWi odrůda in), Neuburgu a Rieslingu, aktuální třetí edice pak na Pinotu Blanc a Noir a Frankovce (protože našich pár hlav Regentu zmizelo spolu s vyklučeným Dornfelderem). Důležitější než odrůdy je ale fakt, že společně rostou na malém kusu naší vinice Slovenské, v její horní části s čistým sprašem a slabou vrstvou černozemě.

Název vznikl legrační náhodou: zkoušel jsem na lahve stříkat růžovým sprejem, na kterém je napsáno Fluorescent, nějak se mi to pak večer pomíchalo v hlavě a měl jsem za to, že na tom spreji stojí Transcendent. Což se mi moc líbilo jako znamení – rosé pod florem přece taky přesahuje všechnu smyslovou skutečnost, úplný Kierkegaardovský skok víry! Měl jsem ohromnou radost, jak mi to hezky filosoficky zapadá, než jsem druhý den ráno zjistil, že na spreji je ve skutečnosti napsáno Fluorescent (což vzhledem k jeho barvě není žádný prekvapeni). Ups. Ale na transcendentální schopnosti tohoto vína si i tak trvám.

Každá lahev ručně "etiketovaná" mnou, mým týmem a všemocnou fl(u)orescenční barvou. K dispozici je i limitované množství magnumek.

Kde to sehnat?  Zeptejte se mých distributorů , nebo si pořiďte naši zimní degustační sadu.

Ke stažení:

Bonboniéra

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku