Transcen­dent

A leap of faith towards the Existenz of florescence

Jo, má to růžovou barvu, ale je to můj hybrid, fieldblend, opravdový z vinice Slovenské. Regent (německý PiWi - stopa mého otce a 90tek) vylisovaný hned, nalitý do otevřené kádě, kde už jel na slupkách neuburg a riesling. Neuburg tomu dává tučnost, riesling břink a regent tu správnou divokost. Toto jsem udělal 3 roky po sobě, každý rok 1 sud, bez síry a bez dolívání. V 17 a 18 se udělal flor, což výsledku dává lehoučký oxi nádech; k tomu dlouhá, řízná kyselina, no dohromady to chutná spíš jak divoké mnohorozměrné bílé, než růžovka, kterou by naznačovala ta zářivě třešňová barva.

Chtěl jsem to vydržet alespoň 5 let, ale vyměkl jsem. Jen proto, že mám chaos v objednávkách, takže jsem všem nasliboval růžový Vidle, vždy si to napsal někde na papírek pak na to zapomněl, takže najednou bylo roséčko pryč, ještě než mu vůbec začla sezóna. Nestarec style.

Nestarec style naštěstí taky znamená, že máte vždycky něco schované ve sklepě, takže jsem si vzpomněl na toto nepravděpodobné rosé pod florem, scelil sudy, ochutnal a zjistil, že je to boží a může to ven.

Název vznikl taky pomocí Nestarec style (= mimoň): zkoušel jsem na lahve stříkat růžovým sprejem, na kterém je napsáno Fluorescent, nějak se mi to pak večer pomíchalo v hlavě a měl jsem za to, že na tom spreji stojí Transcendent. Což se mi moc líbilo jako znamení - rosé pod florem přece taky přesahuje všechnu smyslovou skutečnost, úplný skok víry! Měl jsem ohromnou radost, jak mi to hezky filosoficky zapadá, než jsem druhý den ráno zjistil, že na spreji je ve skutečnosti napsáno Fluorescent (což vzhledem k jeho barvě není žádný prekvapeni). Jejda. Ale na transcendentální schopnosti tohohle vína si i tak trvám!

Takže Transcendent. Pouhé 3 sudy. Každá lahev ručně "etiketovaná" mnou, mou drahou ženou, sestrou a všemocnou fl(u)orescenční barvou.

Kde to sehnat?  Zeptejte se mých distributorů.

Ke stažení:

Bonboniéra

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku