Kam na sklenku Nestarce v Praze?

18.5.2023

Jestli se vás stejně jako mě přátelé ze zahraničí často ptají, kde si v hlavním městě můžou dát skleničku Nestarce, měl bych tu pro vás takový seznam.

Dobrý výchozí bod je určitě VELTLIN – můj dlouholetý pražský distributor má fajn wine bar v Karlíně, kde kromě široké nabídky našich vín ochutnáte i spoustu dalších zajímavých vinařů z Čech, Moravy i střední Evropy.

Bokovka je další vinný bar (ne čistě naturální), co stojí za návštěvu, mj. díky příjemnému dvorku přímo v historickém centru. Hned vedle je Marie B, uvolněná kombinace vinotéky a restaurace s degustačním menu, které vám odtajní až při návštěvě.

Ve Vršovicích najdete lahve a často i něco po sklence od nás v útulné kombinaci baru a minivinotéky aka Vršovický Fajšmekr.

La Dégustation Bohême Bourgeoise servíruje nejen naše White Labels, ale taky vína, které si nikde jinde nedáte – limitované edice jednoho sudu Pinotu Blanc nebo oxi XOXO totiž vznikla jen pro ně. Čestr a Alcron jsou další fajn tipy pro večeři / oběd v centru metropole.

Restaurace, vinárna a kavárna Alma, nedávný vzrušující přírůstek na pražské gastroscéně kousek od Národního divadla, mi dělá radost širokou nabídkou našich vín po skle i lahvi. Jejich sesterská distribučka Alma Wines, která má na stejné adrese kamenný obchod, si u nás vybrala i single-barrel Cab Franc do své řady Ruce stojící na collabs s vybranými moravskými vinaři.

Nestarce taky najdete ve spoustě fajn kaváren, barů & bister po celé Praze, například:

A pak je tu ještě Družstvo Wine Pop-Up, parta mých kamarádů, co jednou za čas pořádají neformální wine party se 100% natural nabídkou, často včetně něčeho od nás. Družstevní recept na úspěch: nečekané lokace, originální témata akcí i výběr vín a uvolněná atmosféra.

Pokud máte pocit, že jsme na nějaký podnik zapomněli, dejte nám vědět!

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku