MOJE

Stellar Riesling. No eruptions.

100% Riesling z naší vinice Babušák (=Achtele) a touha udělat šumivé víno podle svého. Ne bezhlavě kopírovat Champagne, kterou samozřejmě miluju, ale právě proto taky vím, že to nelze a ani nedává smysl replikovat tady na Moravě. Proč taky.

První krůčky k MOJE vedly při sklizni 2016, když jsme do hotového vína ročníku 2015 čerstvý kvasící mošt ze stejné trati, a nechali na kalech v lahvi uležet. Bylo to tak dobré, že se to nikdy pořádně nedostalo ven; kromě trošky lahví bez etiket uvolněných pro La Degustation a Veltlín jsme všechno vypili doma na šató s kamarády a návštěvami. (Je to přece MOJE!)

V roce 2020 šla ven edice #1 spojující ročníky 2018 a 19, první, o kterou jsem se byl ochotný podělit; 2023 ho následuje aktuální degoržovaná #2 postavená na devatenáctce a dvacítce. K dispozici nově i v magnum lahvích (limitované množství).

MOJE má naši klasickou Nestarec energii a chytlavou aromatiku, podobně jako miláček davů Danger 380V, ale kromě toho ještě něco navíc, čemu říkám X-factor. Možná je to odrůdou, možná metodou, možná unikátním velkobílovickým sprašem, MOJE má prostě něco pro mě neodolatelného. Stojím si za tímto vínem na 300%, proto ostatně i ten název.

Jeho silné gravitační působení i vesmírnou hloubku jsme chtěli zachytit i na lahvích. Výsledkem je šest různých verzí přední a zadní etikety: malý komiks používající staré záběry NASA, které jsem vždycky miloval, a data spojená s životem tohoto vína, od vysazení vinice po jeho “vypuštění na orbit”. V kartonu je vždycky sada všech 6, celý příběh, ať je při pití na co koukat.

MOJE třídní fotka

*OK, tak ještě jedna nerdí story, jestli jste dočetli až sem: jedna ze zadních etiket říká "I certainly don't think that we will earn much money on this, but at least it will allow us to take pictures for free." (= Určitě si nemyslím, že bychom na tomto něco vydělali, ale aspoň budeme moct fotit zadarmo.) Což jsem neřekl já, ale Arvid Viktor Hasselblad, syn zakladatele stejnojmenné švédské značky dnes už ikonických fotoaparátů. Dopadlo to přesně obráceně, než si milovník fotografie tehdy myslel: díky své kvalitě se na míru vyráběné Hassies staly jedinými fotoaparáty, které NASA používala při svých prvních misích do kosmu. Prý jich dodnes 12 sedí na povrchu Měsíce, kde je astronauti zanechali kvůli šetření vahou; vzhledem k tomu, jak jsou tyhle foťáky dnes legendární (a drahé), dostává člověk docela chuť zajet to tam posbírat...

Kde to sehnat? Zeptejte se mých distributorů nebo si pořiďte naši novou zimní degustační sadu.

Ke stažení:

Bubliny

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku