Kitsch Deluxe

Cream-colored ponies and crisp apple strudels / Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles / Wild geese that fly with the moon on their wings / These are a few of my favorite things

Kýč je fenomén, který mě baví zkoumat. Oscilovat na hraně toho co je a není kýč. Bavit se nad tím, jak někdo kýč zavrhuje a někdo ho nevědomky adoruje. Toto víno je výrazný, jeho expresivita a líbivá aromatika může pro někoho sklouzávat právě až do kýče. Přesně ta hranice, co mě baví.

Je to čistý Veltlín z mladé vinice hned u našeho "šató", 100% na slupce, macerováno i s třapinou, zrání v jednom malém sudu, tj. vína vzniklo pouze 265 lahví.

Barevná, ironicky zábavná etiketa zobrazuje sošku My Little Mary od francouzské umělkyně Soasig Chamaillard. Naše grafička Klára Zápotocká (DesetDekaDesign) ji původně měla v návrhu jen jako vizuální referenci své rešerše kýče, ale my se do toho obrázku zamilovali na první pohled, protože se k samotnému vínu a jeho po všech stránkách intenzivnímu projevu prostě skvěle hodí.

My Little Mary i víno jsou in-your-face, jásavé, někdo by řekl kýčovité a hlasité. Zároveň jsou ale tak vtipné a vzbuzující emoce, říkající si o pozornost, že se o ten zážitek chcete podělit se svými přáteli. Na první dojem vzbudí úsměv nebo dokonce smích, ale při druhém pohledu/doušku objevíte další rozměr. My Little Mary i náš Kýč vyvolává diskusi – není to už moc? Nebo je to opravdu až moc, ale vlastně právě to ho dělá zajímavým? A kdo vlastně rozhoduje o těchto estetických normách? Neměl by mít každý právo zvolit si své vlastní... náboženství?

Soška i projev vína skvěle ladí i s claimem na zadní etiketě, totiž úryvku ze slavné písně My Favourite Things, proslavené Julií Andrews v klasickém muzikálu The Sound of Music.

Zkrátka to byl jeden z těch momentů, kdy všechno zapadne do sebe a vy si řeknete bingo, to je přesně ono – i proto jsem tak rád, že Soasig souhlasila s použitím svého díla pro toto osobité víno.

Dostali jste žízeň? Limitka právě teď k zakoupení přímo tady v e-shopu.

Limitky & Speciální plnění

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku