Forks & Knives Bílé

Dance me to the end of wine

Bílé Vidle, jedno z našich nejpopulárnějších vín, je v aktuálním ročníku 2019 ještě o level dál. Použili jsme do něj totiž i část hroznů, které jinak spolkne WTF a TRBLMKR, a je to strašně znát na jeho energii, myslím, že budete příjemně překvapení. Jinak tedy Veltlín, Neuburk, Sauvignon, Pálava a Rýňák, jen z malé části na slupkách – má to šťávu. Nově také v limitované edici magnum lahví.

Neuburg, Sauvignon, Tramín, Pálava, Riesling z vinic Slovenské a Babušák = bílé Vidle 2018. Část na slupkách, část přímo, každý tomu dá to nejlepší ze sebe a výsledkem je extrémně pitelné bílé jen s lehkým náznakem macerace, takovou tou “slintací citronový bonbon” kyselinou a trochou meruněk, co tě nepustí.

Příběh Forks & Knives Tuhle myšlenku jsem nosil v hlavě fakt dlouho. Strašně mě tehdy v roce 2012 s...štvalo, že se v Česku nejdřív jí a až potom pije víno, tj. ne dohromady jako je to běžné jinde. A hlavně – pro mojí rodinu je víno potravina, každodenní součást našeho stravování. Ne něco extra, co si otevřeš v nedělu po obědě a dáš si šťopičku, jakože pozor slavíme. Ne něco, co je nepřístupné charakterově nebo nedostupné cenově. A takové chci dělat i víno. Pro pití, pro stolování, pro každého a každý den.

Rodina má být pohromadě.

Proto Forks and Knives, Vidličky a nože. S etiketou od Justine Saint-Lo, francouzské ilustrátorky, sestry skvělého loirského vinaře Francoise Saint-Lo a kamarádky mojí francouzské distributorky Fleur, se kterou jsem ji tehdy nějak zároveň potkal, na vinném festivalu v Kolíně nad Rýnem. Prostě se to tenkrát v roce 2014, kdy jsem dělal první ročník “Vidlí”, všechno tak nějak sešlo, přesně jak to mám rád.

Původně postaveno jako jednoodrůdovky, dneska už blendujeme. Zrání v nerezu a velkých neutrálních sudech, 600 a 3000 litrů. Všechno pod korunkou, aby se zachovala živost, od ročníku 2018 zpátky v průhledných lahvích, protože podívej na ty barvy. Bez přidané síry, nečiřeno, nefiltrovano. Normálně prostě.

Kde to sehnat? Zeptejte se mých distributorů.

Ke stažení:

Forks & Knives

Shopping cart

Nákupní košík

Dokončit objednávku